Karta debetowa – który bank da Ci prowizję za płatności nią dokonywane?

Karta debetowa staje się powoli nie przysłowiową, ale realną kartą przetargową w pozyskiwaniu nowych klientów przez banki. Polega to na tym, iż bank dzieli się ze swymi klientami prowizją od dokonywanych przez nich transakcji kartami płatniczymi, wydawanymi do konta osobistego. Poniżej podpowiadamy, na jakich warunkach można otrzymać prowizję od płatności kartą debetową i które banki to umożliwiają.

Toyota Bank należy do prekursorów w nagradzaniu swych klientów prowizjami od dokonywanych transakcji kartami płatniczymi. Jeżeli posiadamy konto w tym banku i dokonujemy zakupów za pomocą karty wydanej do konta, bank podzieli się z nami częścią prowizji od dokonywanych przez nas płatności.

Może to być karta debetowa lub kredytowa. Prowizja należna jest za płatności dokonywane na stacjach benzynowych, w drogeriach i aptekach, salonach prasowych, kwiaciarniach, restauracjach i hotelach. Procentowa wysokość nagrody za zakupy waha się od 1% do 4%. Muszą być przy tym spełnione warunki dotyczące minimalnej sumy sald na rachunku osobistym: od 5000 zł (dla 1% prowizji), i aż do 90000 zł – dla 4% zwrotu za zakupy.

We wszystkich przypadkach suma minimalnych, miesięcznych wpływów na konto powinna wynosić 3500 zł. Powyższa promocja w Toyota Banku trwa jeszcze do końca bieżącego roku, ale można się spodziewać jej kontynuacji w roku przyszłym. Miejmy nadzieję, że na lepszych warunkach.

Karta debetowa w Eurobanku może przynieść profit jej posiadaczowi w wysokości 0,5% w ramach programu: kupujesz – zyskujesz. Maksymalna, roczna kwota zwrotu z transakcji to 750 zł. Aby ją uzyskać, należy wydać w ciągu roku (płacąc kartą debetową) 150000 zł.

Karta debetowa w Banku Pocztowym zwiększy stan naszego konta w wysokości 1% od dokonywanych za jej pomocą płatności. W tym, jednak przypadku, bank ustanowił górny limit miesięcznej kwoty premii za zakupy, w kwocie 20 złotych, co odpowiada wydatkowanej kwocie 2000 zł.

Karta debetowa w Alior Banku posiada także funkcjonalność w postaci zwrotu 1% dokonywanych za jej pomocą płatności. W przypadku wypukłej karty debetowej wydawanej do konta zakupowego, powyższa premia może mieć także zastosowanie do płatności internetowych.

Bardzo pozytywnie na tle konkurencji wyróżnia się karta debetowa Meritum Banku, zapewniając jej posiadaczowi zwrot 4% wydatkowanej kartą kwoty. Niestety, odnosi się to tylko do zakupów paliwa.

Bank Millennium to, od niedawna prawdziwy lider w nagradzaniu swych klientów za codzienne zakupy i płatności kartą. Karta debetowa tego banku gwarantuje zwrot 3% wydatków na zakupy dokonywane w sklepach spożywczych, supermarketach i na stacjach paliw. Górny, miesięczny limit kwotowy zwrotu za zakupy to 50 złotych.

Karta debetowa wydawana jest do konta, chyba o właściwej nazwie: Dobre Konto. Powyższy zwrot wydatków, w połączeniu z darmowym kontem osobistym, darmowymi wypłatami z bankomatów a także przelewami internetowymi – plasuje tę instytucję w ścisłej czołówce banków oferujących darmowe konta osobiste z możliwością korzystnego posługiwania się kartami płatniczymi.

Powiązane wpisy: