Tani kredyt w koncie – który bank oferuje go najtaniej?

Nie każdy wie, iż tani kredyt w koncie, zwany inaczej limitem kredytowym stanowi doskonałą alternatywę dla pożyczki bankowej. Jest to najłatwiej osiągalny kredyt, uruchamiany od razu – po wykorzystaniu własnych środków na koncie osobistym, zaś jego spłata odbywa się automatycznie z bieżących, dowolnych wpływów na konto. Nie ma wymogu dokonywania spłaty zadłużenia w stałych ratach, a pozostałe do uregulowania zadłużenie z bieżącego miesiąca przechodzi na następny miesiąc.

Aby otrzymać możliwość skorzystania z kredytu w koncie, należy złożyć odpowiedni wniosek w banku, którego jesteśmy klientem lub, gdy otwieramy w nim konto. Wysokość kredytu w koncie zależna jest od wielkości wpływów na konto w przeszłości. Za kredyt w koncie (jego uruchomienie), pobierana jest jednorazowa prowizja w wysokości 1 lub 2 procent od wnioskowanej kwoty. Jeżeli właściciel konta nie skorzysta z przyznanego kredytu – nie ponosi żadnych kosztów.

Możliwość natychmiastowego skorzystania i niskie oprocentowanie – to największe atuty kredytu w koncie. Niweluje to potrzebę gromadzenia dokumentów i zaświadczeń koniecznych do uzyskania kredytu gotówkowego na ogólnych zasadach. To, na co przeznaczymy kredyt w koncie może mieć dowolne przeznaczenie. Możemy go wykorzystać jako przelewy z konta, płatności kartą, realizację zleceń stałych, czy wypłaty z konta lub w bankomatach. Przeciętne oprocentowanie kredytu w koncie jest zazwyczaj o połowę niższe od kredytu gotówkowego. Zwykły kredyt gotówkowy może być tańszy jedynie w okresowych promocjach.

Na co należy uważać, zaciągając ten rodzaj kredytu? Przede wszystkim nie należy dopuszczać do nadmiernego wydłużania okresu spłaty pożyczonej kwoty i traktowania pożyczki jako bezterminowej.  Rodzi to niepotrzebne koszty a ich skumulowanie z ewentualnymi, dodatkowymi zobowiązaniami kredytowymi niesie ryzyko pętli kredytowej.

Gdzie dostaniemy najtańszy kredyt w koncie? Listopadowy ranking tego typu kont wskazuje na dbnet Deutsche Bank. Za przyznanie limitu kredytowego bank nie obciąży nas prowizją. Oprocentowanie kredytu w koncie wynosi na dzień dzisiejszy 12,99%. Otwarcie konta, prowadzenie i wydanie karty są także bezpłatne. Bezprowizyjne są też wypłaty ze wszystkich bankomatów.

Powiązane wpisy: