Konta osobiste – ROR

Zestawienie archiwalne

Najlepsze konta internetowe. Zestawienie opracowano na podstawie kosztów utrzymania konta, jak też możliwych przychodów dla jego właściciela.

Bank / nazwa konta
przychody
koszty
zysk roczny
Bank Millennium
Dobre konto
600 zł
0 zł
600 zł
Dobre konto. Na co zwrócić uwagę przy wyborze tego konta?
Aby uniknąć opłaty za prowadzenie konta i kartę, należy posiadać minimalne, miesięczne wpływy na konto w wysokości, co najmniej 1000 złotych i dokonać, przynajmniej jednej transkacji kartą.
Cechy konta przewyższające konkurencję:
Zwrot 3% zakupów dokonanych kartą w danym miesiącu, maksymalnie 50 złotych w miesiącu. Limit w koncie oprocentowany na 0% przez 7 dni w każdym miesiącu. Od 01.03.2013 zwrot 3% przysługuje jedynie od wydanych, pełnych kwot 100 złotowych przy płatności kartą płatniczą.
 
Bank / nazwa konta przychody koszty zysk roczny
BGŻ
Konto z podwyżką
300 zł 60 zł 240 zł
Konto z podwyżką. Na co zwrócić uwagę przy wyborze tego konta?
Bank pobiera opłatę za korzystanie z karty przypisanej do konta – 5 zł miesięcznie – w przypadku dokonania transakcji bezgotówkowych na kwotę min. 300 złotych w cyklu prowizyjnym. W innym przypadku opłata wynosi 8 złotych. Należy zadeklarować comiesięczne zasilenia konta w postaci przelewu wynagrodzenia i wykonać, conajmniej trzy transakcje kartą, aby otrzymać 1% od kwoty wynagrodzenia.
Cechy konta przewyższające konkurencję:
Zasilenie rachunku 1% kwotą od sumy wynagrodzenia otrzymywanego na rachunek bankowy.
Bank / nazwa konta przychody koszty zysk roczny
Alior Bank
Konto osobiste
50 zł 60 zł
-10 zł
możliwa premia za skuteczne polecenie: konta – 50 zł, pożyczki gotówkowej – 0,8% kwoty, kredytu konsolidacyjnego – 0,8%, kredytu hipotecznego – 1000 zł.
Konto osobiste. Na co zwrócić uwagę przy wyborze tego konta?
Jeśli jest to konto główne do przelewów wynagrodzenia – opłata za kartę wynosi 5 złotych. W przeciwnym wypadku – 9 złotych.
Cechy konta przewyższające konkurencję:
Bezpłatne bankomaty na całym świecie, 4% w skali roku zarabia każdej nocy połowa środków na lokacie nocnej, darmowy pakiet "Pomocni fachowcy" i "Osobisty asystent", market ubezpieczeń majątkowych i turystycznych na stronie internetowej banku, program poleceń produktów banku, w którym można zarobić, nawet 1000 zlotych za jedną rekomendację.