UBEZPIECZENIA

 

Prosimy o skorzystanie z zakładek lub poniższych linków, wybierając odpowiedni rodzaj ubezpieczenia.

ubezpieczenia OC/AC/NW

ubezpieczenia turystyczne

ubezpieczenia domu

 

Ubezpieczenia traktowane są przez większość Polaków jako zło konieczne. Decydujemy się na nie w większości przypadków, wtedy gdy są obligatoryjne lub obowiązkowe. Tak się dzieje w przypadku obowiązkowych ubezpieczeń komunikacyjnych – OC, gdy zaciągamy w banku kredyt na mieszkanie lub kupujemy samochód na kredyt (AC).

Pozostałe rodzaje ubezpieczeń są dobrowolne i tylko od nas zależy zapewnienie sobie spokoju o własny dobytek lub ewentualnego odszkodowania na wypadek pożaru, powodzi lub kradzieży. W przypadku mieszkań, ubezpieczenia w podstawowym zakresie są stosunkowo tanie. Ich cena rośnie proporcjonalnie do wartości nieruchomości i mienia ruchomego w mieszkaniu. Mają one tez niepodważalną zaletę – większość zawiera ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, szczególnie przydatne – na przykład w sytuacji zalania mieszkania sąsiada z naszej winy.

Częściej wykupujemy ubezpieczenia, podróżując turystycznie. Czasami są one nieodzowne i w pełni doceniane przez osoby, którym zaginął bagaż, które zachorowały lub uległy wypadkowi za granicą.

Z ewentualnym zachorowaniem związane są także, coraz popularniejsze ubezpieczenia medyczne. Po części jest to zasługa naszej niewydolnej służby zdrowia. Po części, zaś własna wygoda i chęć ewentualnego skorzystania z porady lub pomocy lekarskiej bez tracenia czasu na długie czekanie związane z umówioną wizytą u specjalisty, tak jak jest to w przypadku publicznej służby zdrowia.

Coraz więcej osób wykupuje także ubezpieczenia na życie, starając się zapewnić odpowiedni poziom życia rodzinie na wypadek własnej śmierci. Ten rodzaj ubezpieczeń a także ubezpieczenia od utraty pracy są też często wymagane przez banki w przypadku kredytów mieszkaniowych.

Najczęściej polisy ubezpieczeniowe wykupują przedsiębiorcy. Część, to ubezpieczenia obowiązkowe, ale znaczna ilość odzwierciedla także dobrowolne polisy majątkowe lub te, związane ze specyfiką prowadzonej działalności. Ubezpieczenia tego rodzaju mogą stanowić dobre zabezpieczenie, na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń losowych i w wielu przypadkach umożliwić dalsze prowadzenie działalności gospodarczej na niezmienionym lub porównywalnym poziomie.

Wyszczególnione na początku strony ubezpieczenia OC/AC/NW, turystyczne i ubezpieczenia domu – są najpowszechniej kupowanymi ubezpieczeniami na rynku. Na odpowiednich podstronach zamieszczone zostały informacje przydatne dla szukających najtańszych ubezpieczeń a także krótkie opisy parametrów, których wzięcie pod uwagę może sprawić, że kupowane ubezpieczenia będą najlepiej dopasowane do naszych potrzeb. Na stronach tych piszemy także o pomocnym narzędziu, jakim jest porównywarka OC, pomagająca w wyborze najtańszego ubezpieczenia komunikacyjnego na rynku.