Jak wybrać najlepszy ROR dla siebie ?

 

  • Jeżeli jesteś zadowolony z dotychczasowego konta – nie trać czasu na czytanie poniższego poradnika. Może lenistwo nie pozwala Ci na wypełnienie kilku formalności lub fakt przeniesienia zleceń stałych jest ponad Twoje siły – pozostań przy starym koncie. A może panią z okienka w banku darzysz szczególnym sentymentem i jesteś obsługiwany zawsze poza kolejką? 

 

  • Jeżeli Twoje konto kosztuje Cię przysłowiową złotówkę – zważ na to, iż w porównaniu z obecnymi ofertami na rynku jest to o wiele za dużo. Banki, oferując dzisiaj nowoczesne konta osobiste, wynagradzają klientów za samodzielne dokonywanie przelewów, ustanawianie zleceń stałych lub też dają możliwość samodzielnego zakładania lokat w ramach ROR. Bardzo im się to opłaca – nie muszą zatrudniać w tym celu pracowników. 

 

  • Nie podamy tutaj uniwersalnej oferty na najlepszy ROR. To Ty musisz odpowiedzieć sobie na kilka pytań i na ich podstawie dokonać najlepszego wyboru. Jest tak z prostej przyczyny: innego konta będzie potrzebował student, ktoś kto wykonuje dużo płatności przez Internet, ktoś kto potrzebuje tylko konta do otrzymywania pensji a innego emeryt lub osoba niepełnoletnia, której rodzic założy konto, aby miała dostęp do pieniędzy, gdy wyjedzie na wakacje. Innego konta będzie potrzebował też ktoś, komu zależy na dostępie gotówki z najbliższego bankomatu, aby nie tracić czasu na szukanie darmowego bankomatu własnego banku, a innego ktoś, kto chce ulokować korzystnie nadwyżki finansowe z możliwością korzystania z nich w każdej chwili bez utraty odsetek. Innymi potrzebami mogą też być usługi assisatnce w ramach konta osobistego – takie oferty też są dostępne na rynku. Reasumując – wszystko zależy od potrzeb i wysokości ponoszonych kosztów.

 

  • A oto pytania, na które odpowiedzi warunkują wybór konta i że będzie to dla Ciebie najlepszy ROR:

– jak często wypłacasz gotówkę w bankomatach własnego i obcych banków,

– jak często dokonujesz przelewów z konta, czy musisz robić to w oddziale banku,

– jeżeli sam dokonujesz przelewów przez Internet – ile Cię to kosztuje,

– czy płacisz za polecenia zapłaty,

– czy płacisz za zlecenia stałe,

– czy płacisz za kartę debetową wydaną w ramach konta,

– jeżeli posiadasz nadwyżki na koncie osobistym – czy są one oprocentowane,

– czy masz możliwość założenia lokaty w ramach ROR,

– a może posiadasz rachunek maklerski i płacisz za to ( niektóre banki w ramach ROR udostępniają darmowe rachunki maklerskie)